KOLAY PASTA ÇEŞİTLERİ

0
pasta tarifi

pasta tarifi

İnsanların vazgeçemediği gördüğü zaman içinin geçtiği binlerce pasta çeşidi vardır. Pastalar kişiye özel olarak da yapılmaktadır. Doğum günleri, özel günler, düğünler için özel binlerce pasta çeşidi vardır. Kendi pastanızı kendiniz seçebilmektesiniz artık. Özel bir arkadaşınız pasta alıyorsanız ya da yaptırıyorsanız birçok pasta çeşidi vardır.

Çocuklar, gençler, takım sevdalıları, çizgi film karakterleri, bebekler, düğün nişan-bekârlığa veda’ya, özel ve kurumsal olmak üzere binlerce nefis pasta çeşitleri vardır. Pastanızın nasıl olmasını isterseniz o şekilde yapılmaktadır. Tadı, içeriği her şeyi size özel olarak yapılabilir, pasta yapmak zor değil siz bile yapabilirsiniz. Pasta çeşitlerinin içerisinde vanilya kabartma tozu, Hindistan cevizi, krema, pandispanya gibi birçok malzeme bulunmaktadır. Tabii ki tercih meselesidir. Meyve ve çikolatalarla süslendikten sonra en son halini alır. Arabadan kakaolu damla çikolatalı bir pasta isteyebilirsiniz. Baktığınız zaman hepsi aynıdır tipleri farklı olsa bile her birinin rengi de farklıdır.

dilimlenmiş pasta

Aklınıza takılan sorulardan birisi bu pastaları nasıl yapılır. Usta heykeltıraşlar tarafından yapılmaktadır. İşin ehli olan kişiler artık istediğiniz her pastayı yapabilmektedir. Pasta kalıpları da vardır. Pasta çeşidi o kadar çoktur ki pasta kalıpları bile yetersiz kalmaktadır. Uzman bir yardım almak gerekmektedir. Günümüzde artık butik pasta tercih edilmektedir. Butik pasta yuvarlak ya da kare şeklindeki bir pandispanya kalıbının üzerine meyve koymak değil, istediğiniz objenin şeklini çıkartmaktır. Pastanın kaplanması ile kremşantiyle değil şeker hamuruyla yapılmaktadır. Bitter çikolatalı pasta çeşitleri çikolata hayranı olan bir insan için çok idealdir. Pasta çeşitleri insan tercihine göre seçilmekte olduğu gibi insanların sinirlerini yatıştırmakta pasta çeşitlerinin çok etkisi vardır.
Muzlu çikolata soslu pasta, çilekli pasta, çikolatalı pasta, kütük pasta, piramit pasta, bisküvili pasta en çok tercih edilen pasta çeşitleri arasında gelmektedir. Damak zevkine göre yapılabilen pasta çeşitlerinde damla çikolata insanların her zaman dikkatini çekmektedir.

Özel günlerde özel pasta çeşitlerinden seçim yapabilirsiniz. Düğünlerde katlı pasta çeşitleri daha çok tercih edilmektedir. Bireyler için ve en çok çocuklar için en güzel tatlıdır. Tadı, güzelliği ve görselliği insanların çok hoşuna gitmektedir. Yaratıcı ve sade pasta çeşitleri insanların tercihidir. Ama bunlar arasında vanilyayı pasta çeşitleri en çok tercih edilen pasta çeşididir. Üzerinde gelin-damat kalpler, güller çiftler için en tutulan pasta üzerindeki şekillerdendir.

Doğum günlerinde çocukların sevebileceği, hoşuna gidebileceği, gözlerine hitap eden ve en çok sevdiği pasta çeşitlerinden birisini şekilli olarak aileler seçerlerse çocuklarını çok mutlu ederler. Çocuklar çizgi film kahramanlarını ya da tuttukları takımı her zaman pastalarının üzerinde görmek isterler.

Ben pastayı çok seviyorum, hepsinden birer parça olsun tatmak istiyorum derseniz de çözüm çok basit. Pasta çeşidi yerine pasta çeşitleri dememiz daha uygun olur. Çünkü bir pasta yaptırıyorsunuz, gökkuşağı gibi size şahane bir pasta yapılabilir. Kaç pasta çeşidi isterseniz elinizdedir

Yorum Yok

Comments are closed.